MAHARASHTRA STATE TABLE TENNIS ASSOCIATION
5th State Ranking Table Tennis Tournament,2019, Thane
C.K.P Hall, Kharkar Aali, Thane (w)
18th September to 22nd September 2019
 
 
MEN SINGLES [Press Report]
 
MatchDate - 18-Sep-2019
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Pramod Pandey(THN) Bt Rajat Toraskar(SND) 11/6,11/8,11/5
 
Round - 1 Atul Deshmukh(THN) Bt Maruti Kasture(MSD) 11/5,9/11,12/10,11/13,12/10
 
Round - 1 Shivam  Punjani (MSD) Bt Bharat Mahalingam(THN) 11/7,11/7,11/9
 
Round - 1 Naveen Varghese(MSD) Bt Sachin Varade(THN) 11/3,11/1,11/2
 
Round - 1 Rohan Satish Kulkarni(THN) Bt Sahheil Borrah(MSD) 11/3,11/4,12/10
 
Round - 1 Gaurang Sawant(MSD) Bt Lakshya Chhugani(THN) 11/5,11/5,11/9
 
Round - 1 Chaitanya Udare(THN) Bt Omkar Gurav(KOL) 11/3,12/10,12/10
 
Round - 1 Shashank Bisht(THN) Bt Saneet Patil(RGD) 10/12,11/5,11/7,11/7
 
Round - 1 Akshay Gangarde(THN) Bt Rutash Joshipura(MSD) 11/5,11/5,11/7
 
Round - 1 Tejas Kamble(THN) Bt Aryan Panse(PNA) 12/10,11/8,12/10
 
Round - 1 Rajat Kadam(PNA) Bt Nishant Kulkarni(MSD) 11/8,15/13,11/8
 
Round - 1 Vipul Nandkar(THN) Bt Saurabh Bhandwalkar(PNA) 9/11,5/11,11/7,11/4,11/2
 
Round - 1 Vivek Kumbhar(KOL) Bt Amit Chavan(RGD) 11/9,11/6,5/11,11/7
 
Round - 1 Rishabh Sawant(PNA) Bt Nilkanth Yashwantrao(THN) 11/1,11/0,11/0
 
Round - 1 Saai Bagate(PNA) Bt Siddhesh Sawant(THN) 11/9,11/8,11/13,11/7
 
Round - 1 Shivam Das(MSD) Bt Animesh Patel(THN) 11/8,11/3,11/4
 
Round - 1 Mustafa Manager(MCD) Bt Mandar Pradhan(THN) 11/7,11/7,11/8
 
Round - 1 Ajinkya Shintre(NSK) Bt Arnav Karnavar(MSD) 11/8,9/11,12/10,8/11,11/4
 
Round - 1 Kaustubh Udar(NGP) Bt Manik Panchal(PNA) 11/7,11/8,11/8
 
Round - 1 Harsh Ashar(MCD) Bt Vignesh Subramanyam(MSD) 7/11,11/7,11/8,12/10
 
Round - 1 Tanmay Rane(MCD) Bt Nikhil Dahake(MSD) 11/3,11/8,16/14
 
Round - 1 Omkar Torgalkar(MSD) Bt Vijay Awachar(PRB) 11/7,11/0,11/0
 
Round - 1 Yugandh Zende(THN) Bt Viren Patel(MSD) 6/11,11/9,6/11,13/11,11/6
 
Round - 1 Aditya Mitra(RGD) Bt Akshay Shetkar(SND) 11/6,12/10,8/11,11/7
 
Round - 2 Chinmaya Somaiya(MSD) [Seed - 1] Bt Pramod Pandey(THN) 11/2,11/1,8/11,11/4
 
Round - 2 Jitendra Yadav(THN) Bt Shaswat Haldar(AMT) 11/1,11/3,11/6
 
Round - 2 Atul Deshmukh(THN) Bt Suraj Chandrashekhar(THN) 7/11,11/3,11/7,7/11,13/11
 
Round - 2 Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 16] Bt Rahul Shidore(PNA) 11/4,11/3,11/4
 
Round - 2 Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 9] Bt Shivam  Punjani (MSD) 11/7,11/7,11/5
 
Round - 2 Arya Sheth(PNA) Bt Naveen Varghese(MSD) 11/7,15/13,11/8
 
Round - 2 Rohan Satish Kulkarni(THN) Bt Nihar Modak(MSD) 11/4,11/2,11/6
 
Round - 2 Zubin Taraporwala(THN) [Seed - 8] Bt Gaurang Sawant(MSD) 11/7,11/9,11/7
 
Round - 2 Deepit Patil(THN) [Seed - 5] Bt Chaitanya Udare(THN) 11/9,7/11,11/8,11/4
 
Round - 2 Akshay Gangarde(THN) Bt Shashank Bisht(THN) 9/11,11/8,13/11,7/11,11/8
 
Round - 2 Soumeet Deshpande(NSK) Bt Tejas Kamble(THN) 11/6,12/10,12/10
 
Round - 2 Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 12] Bt Mayuresh Kelkar(THN) 11/7,11/8,11/13,11/4
 
Round - 2 Rajat Kadam(PNA) Bt Kewal Vikmani(THN) 8/11,11/3,11/5,11/6
 
Round - 2 Vipul Nandkar(THN) Bt Abhijeet Patil(KOL) 11/6,11/5,11/5
 
Round - 2 Puneet Desai(NSK) [Seed - 4] Bt Vivek Kumbhar(KOL) 11/6,11/6,11/9
 
Round - 2 Jash Dalvi(THN) [Seed - 3] Bt Rishabh Sawant(PNA) 12/10,11/8,11/6
 
Round - 2 Vikas Rai(THN) Bt Faizan Aboli(MSD) 11/6,11/4,11/4
 
Round - 2 Saai Bagate(PNA) Bt Shubham Parit(KOL) 11/6,11/6,11/7
 
Round - 2 Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 14] Bt Shivam Das(MSD) 13/11,7/11,4/11,11/9,16/14
 
Round - 2 Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 11] Bt Mustafa Manager(MCD) 12/10,11/3,11/9
 
Round - 2 Ajinkya Shintre(NSK) Bt Sumesh Mattu(MCD) 11/4,5/11,11/4,6/11,11/9
 
Round - 2 Sahil Joshi(THN) [Seed - 6] Bt Nitesh Kumawat(MSD) 11/7,11/7,11/5
 
Round - 2 Sanat Bokil(PNA) [Seed - 7] Bt Harsh Ashar(MCD) 11/2,11/7,11/4
 
Round - 2 Tanmay Rane(MCD) Bt Ronit Mirchandani(MSD) 11/7,11/7,11/6
 
Round - 2 Omkar Torgalkar(MSD) Bt Abhishek Bajpai(PNA) 11/5,11/5,11/3
 
Round - 2 Bhavesh Apte(MSD) [Seed - 10] Bt Vinit Dhuri(PNA) 11/8,11/5,11/5
 
Round - 2 Shounak Shinde(PNA) [Seed - 15] Bt Tushar Joshi(THN) 11/4,11/6,12/10
 
Round - 2 Yugandh Zende(THN) Bt Amit Shroff(MSD) 11/7,12/10,12/10
 
Round - 2 Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 2] Bt Aditya Mitra(RGD) 11/3,11/8,11/4
 
Round - 3 Chinmaya Somaiya(MSD) [Seed - 1] Bt Jitendra Yadav(THN) 7/11,11/5,11/1,16/14
 
Round - 3 Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 16] Bt Atul Deshmukh(THN) 11/7,11/8,11/8
 
Round - 3 Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 9] Bt Arya Sheth(PNA) 11/7,13/11,11/6
 
Round - 3 Zubin Taraporwala(THN) [Seed - 8] Bt Rohan Satish Kulkarni(THN) 11/6,6/11,11/8,12/10
 
Round - 3 Deepit Patil(THN) [Seed - 5] Bt Akshay Gangarde(THN) 11/2,11/7,11/8
 
Round - 3 Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 12] Bt Soumeet Deshpande(NSK) 11/2,11/7,11/6
 
Round - 3 Ashwin Subramanian(MSD) [Seed - 13] Bt Rajat Kadam(PNA) 11/8,11/2,12/10
 
Round - 3 Puneet Desai(NSK) [Seed - 4] Bt Vipul Nandkar(THN) 11/9,11/6,9/11,11/6
 
Round - 3 Jash Dalvi(THN) [Seed - 3] Bt Vikas Rai(THN) 12/10,11/5,11/6
 
Round - 3 Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 14] Bt Saai Bagate(PNA) 8/11,11/7,12/10,11/6
 
Round - 3 Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 11] Bt Ajinkya Shintre(NSK) 11/8,11/9,11/9
 
Round - 3 Sahil Joshi(THN) [Seed - 6] Bt Kaustubh Udar(NGP) 13/11,5/11,11/5,11/7
 
Round - 3 Tanmay Rane(MCD) Bt Sanat Bokil(PNA) [Seed - 7] 11/9,8/11,11/5,11/7
 
Round - 3 Bhavesh Apte(MSD) [Seed - 10] Bt Omkar Torgalkar(MSD) 11/5,11/7,11/6
 
Round - 3 Shounak Shinde(PNA) [Seed - 15] Bt Yugandh Zende(THN) 11/1,11/8,5/11,11/6
 
Round - 3 Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 2] Bt Pratap Tripurari(THN) 11/3,11/2,11/2
 
Pre-Quarter Chinmaya Somaiya(MSD) [Seed - 1] Bt Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 16] 11/9,11/6,11/6,11/6
 
Pre-Quarter Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 9] Bt Zubin Taraporwala(THN) [Seed - 8] 7/11,11/5,14/12,11/6,9/11,5/11,11/8
 
Pre-Quarter Deepit Patil(THN) [Seed - 5] Bt Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 12] 11/5,11/6,11/8,17/15
 
Pre-Quarter Puneet Desai(NSK) [Seed - 4] Bt Ashwin Subramanian(MSD) [Seed - 13] 10/12,11/5,11/5,14/16,11/7,11/7
 
Pre-Quarter Jash Dalvi(THN) [Seed - 3] Bt Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 14] 11/7,5/11,11/9,11/7,11/9
 
Pre-Quarter Sahil Joshi(THN) [Seed - 6] Bt Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 11] 11/7,11/4,11/9,11/9
 
Pre-Quarter Bhavesh Apte(MSD) [Seed - 10] Bt Tanmay Rane(MCD) 11/7,11/7,11/8,11/5
 
Pre-Quarter Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 2] Bt Shounak Shinde(PNA) [Seed - 15] 11/6,13/15,11/7,11/6,11/5
 
 
MatchDate - 19-Sep-2019
RoundName PlayerName Score
Quarter Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 9] Bt Chinmaya Somaiya(MSD) [Seed - 1] 9/11,11/5,11/7,15/13,7/11,11/9
 
Quarter Deepit Patil(THN) [Seed - 5] Bt Puneet Desai(NSK) [Seed - 4] 15/17,11/7,12/10,7/11,11/5,11/5
 
Quarter Jash Dalvi(THN) [Seed - 3] Bt Sahil Joshi(THN) [Seed - 6] 11/9,11/4,11/6,11/4
 
Quarter Bhavesh Apte(MSD) [Seed - 10] Bt Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 2] 11/6,11/3,11/13,13/11,11/6
 
Semi-Final Deepit Patil(THN) [Seed - 5] Bt Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 9] 11/8,11/6,11/6,6/11,11/8
 
Semi-Final Bhavesh Apte(MSD) [Seed - 10] Bt Jash Dalvi(THN) [Seed - 3] 6/11,10/12,11/9,3/11,12/10,12/10,13/11
 
Final Deepit Patil(THN) [Seed - 5] Bt Bhavesh Apte(MSD) [Seed - 10] 9/11,11/8,14/12,11/6,11/8
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day