MAHARASHTRA STATE TABLE TENNIS ASSOCIATION
49th Inter-districts and 80th State Championships 2018, Pune
SHIV CHHATRAPATI SPORTS COMPLEX, MAHALUNGE, BALEWADI
10TH November to 16th November 2018
 
 
MIDGET BOYS [Press Report]
 
MatchDate - 15-Nov-2018
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Ozas Lothe(RGD) Bt Ishaan Naik(MSD) 3/11,8/11,11/7,11/7,11/7
 
Round - 1 Aaradhya Patil(PNA) Bt Mihir Date(KOL) 6/11,11/8,11/9,6/11,11/9
 
Round - 1 Archit Pargaonkar(PNA) Bt Aaditey Oak(THN) [Seed - 16] 9/11,11/8,11/5,11/4
 
Round - 1 Merwyn Patel(MSD) [Seed - 9] Bt Aditya Samant(PNA) 10/12,11/9,17/15,11/1
 
Round - 1 Kshitij Joshi(PNA) Bt Krishna Gawande(AMT) 11/6,11/6,11/4
 
Round - 1 Rushikesh Jagtap(AUR) [Seed - 5] Bt Vivaan Thakkar(MSD) 11/5,8/11,11/3,11/7
 
Round - 1 Ishan Khandekar(PNA) Bt Jagjeet Gill(MSD) 11/8,11/9,11/4
 
Round - 1 Avaneesh Bhave(THN) [Seed - 12] Bt Param Bhiwandkar(MSD) 11/5,11/6,11/3
 
Round - 1 Yash Shanbhag(THN) Bt Yash Bhilave(BID) [Seed - 13] 11/2,14/12,7/11,7/11,11/8
 
Round - 1 Asmit Gawande(AKL) Bt Aarush Bhalchakra(AMT) 11/2,11/2,11/1
 
Round - 1 Parth Kashyap(NGP) Bt Aarav Marulkar(PNA) 11/4,11/9,11/4
 
Round - 1 Shubham Domkulwar(AKL) Bt Parth Magar(MCD) [Seed - 14] 11/13,6/11,11/4,11/9,11/6
 
Round - 1 Aarav Sanghvi(MCD) [Seed - 11] Bt Rushil Kaul(PNA) 11/4,11/3,11/5
 
Round - 1 Vireen Paatil(KOL) Bt Saksham Waindeshkar(AMT) 11/9,11/4,11/6
 
Round - 1 Swayam Pande(YTL) Bt Naitik Bardia(AMT) 11/5,11/6,11/3
 
Round - 1 Johan Cheliparmbil(THN) Bt Swastik Kundu(RGD) 8/11,11/7,11/7,11/9
 
Round - 1 Tanish Pendse(THN) [Seed - 10] Bt Neel Athane(PNA) 11/3,11/6,11/4
 
Round - 1 Ansh Karnavar(MSD) [Seed - 15] Bt Veer Dongaonkar(PNA) 11/6,11/6,11/9
 
Round - 2 Varad Lohat(PRB) [Seed - 1] Bt Ozas Lothe(RGD) 11/3,11/3,11/4
 
Round - 2 Aaradhya Patil(PNA) Bt Archit Pargaonkar(PNA) 9/11,16/14,15/13,15/13
 
Round - 2 Merwyn Patel(MSD) [Seed - 9] Bt Nikhil Bandel(NDD) 11/5,11/8,11/9
 
Round - 2 Abhiraj Sakpal(PNA) [Seed - 8] Bt Kshitij Joshi(PNA) 11/9,11/8,11/3
 
Round - 2 Rushikesh Jagtap(AUR) [Seed - 5] Bt Md Nuraz Memon(PLG) 6/11,11/7,11/6,9/11,11/7
 
Round - 2 Avaneesh Bhave(THN) [Seed - 12] Bt Ishan Khandekar(PNA) 11/9,13/15,12/10,11/6
 
Round - 2 Yash Shanbhag(THN) Bt Asmit Gawande(AKL) 11/5,12/10,11/5
 
Round - 2 Mayuresh Sawant(THN) [Seed - 4] Bt Parth Dhabe(RGD) 11/3,11/5,11/6
 
Round - 2 Ramanuj Jadhav(PNA) [Seed - 3] Bt Parth Bagauli(RGD) 11/1,11/5,11/3
 
Round - 2 Shubham Domkulwar(AKL) Bt Parth Kashyap(NGP) 11/7,11/6,11/2
 
Round - 2 Aarav Sanghvi(MCD) [Seed - 11] Bt Vireen Paatil(KOL) 11/9,11/9,11/6
 
Round - 2 Swaroop Bhadalkar(PNA) [Seed - 6] Bt Smit Karewar(PRB) 14/12,11/4,2/11,11/3
 
Round - 2 Shouren Soman(PNA) [Seed - 7] Bt Swayam Pande(YTL) 11/4,11/7,11/2
 
Round - 2 Tanish Pendse(THN) [Seed - 10] Bt Johan Cheliparmbil(THN) 11/6,8/11,12/10,9/11,11/6
 
Round - 2 Ansh Karnavar(MSD) [Seed - 15] Bt Dhruv Takavade(SNG) 11/5,11/5,6/11,11/9
 
Round - 2 Kaustubh Girgaonkar(NDD) [Seed - 2] Bt Anand Zolekar(DHL) 11/1,11/1,11/1
 
Pre-Quarter Varad Lohat(PRB) [Seed - 1] Bt Aaradhya Patil(PNA) 11/4,11/7,11/8
 
Pre-Quarter Merwyn Patel(MSD) [Seed - 9] Bt Abhiraj Sakpal(PNA) [Seed - 8] 12/10,11/13,11/4,5/11,11/8
 
Pre-Quarter Avaneesh Bhave(THN) [Seed - 12] Bt Rushikesh Jagtap(AUR) [Seed - 5] 8/11,8/11,11/9,11/8,16/14
 
Pre-Quarter Mayuresh Sawant(THN) [Seed - 4] Bt Yash Shanbhag(THN) 11/5,11/8,9/11,5/11,11/6
 
Pre-Quarter Ramanuj Jadhav(PNA) [Seed - 3] Bt Shubham Domkulwar(AKL) 11/8,11/6,11/6
 
Pre-Quarter Swaroop Bhadalkar(PNA) [Seed - 6] Bt Aarav Sanghvi(MCD) [Seed - 11] 11/5,7/11,11/9,11/5
 
Pre-Quarter Tanish Pendse(THN) [Seed - 10] Bt Shouren Soman(PNA) [Seed - 7] 11/7,11/9,11/8
 
Pre-Quarter Kaustubh Girgaonkar(NDD) [Seed - 2] Bt Ansh Karnavar(MSD) [Seed - 15] 11/3,11/3,11/7
 
Quarter Varad Lohat(PRB) [Seed - 1] Bt Merwyn Patel(MSD) [Seed - 9] 9/11,11/8,11/7,11/8
 
Quarter Mayuresh Sawant(THN) [Seed - 4] Bt Avaneesh Bhave(THN) [Seed - 12] 11/9,7/11,18/16,13/11
 
Quarter Ramanuj Jadhav(PNA) [Seed - 3] Bt Swaroop Bhadalkar(PNA) [Seed - 6] 12/10,8/11,7/11,11/8,11/8
 
Quarter Kaustubh Girgaonkar(NDD) [Seed - 2] Bt Tanish Pendse(THN) [Seed - 10] 11/3,12/10,11/5
 
Semi-Final Varad Lohat(PRB) [Seed - 1] Bt Mayuresh Sawant(THN) [Seed - 4] 11/7,11/4,6/11,13/11
 
Semi-Final Kaustubh Girgaonkar(NDD) [Seed - 2] Bt Ramanuj Jadhav(PNA) [Seed - 3] 11/3,11/7,11/9
 
 
MatchDate - 16-Nov-2018
RoundName PlayerName Score
Final Kaustubh Girgaonkar(NDD) [Seed - 2] Bt Varad Lohat(PRB) [Seed - 1] 11/5,11/6,11/6
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day