1st State Ranking Table Tennis Tournament, 2018
Symbiosis Sports Center, 15th lane, Prabhat Road, Pune
5th June to 10th June 2018
 
 
YOUTH BOYS SINGLES [Press Report]
 
MatchDate - 5-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Sanat Bokil(PNA) [Seed - 1] Bt Omkar Gurav(KOL) 11/5,11/9,11/6
 
Round - 1 Arya Sheth(PNA) Bt Sagar Rajpure(MCD) 11/3,11/7,11/5
 
Round - 1 Dev Shroff(MSD) Bt Aditya Shinde(MCD) 11/7,8/11,11/8,11/6
 
Round - 1 Aryan Gour(NDD) Bt Pruthvesh Mandle(RGD) 11/8,12/10,14/12
 
Round - 1 Yogesh Nadgauda(PNA) Bt Raymond Todiwalla(THN) 11/8,11/9,11/8
 
Round - 1 Shounak Shinde(PNA) [Seed - 16] Bt Akhil Athane(KOL) 11/2,11/3,11/3
 
Round - 1 Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 9] Bt Saai Bagate(PNA) 12/14,11/6,6/11,12/10,11/4
 
Round - 1 Pratik Jadhav (sol)(SOL) Bt Abhishek Bajpai(PNA) 7/11,9/11,11/6,11/5,11/9
 
Round - 1 Budhaditya Goswami(MSD) Bt Suraj Bhujbal(PRB) 11/6,12/14,11/3,11/6
 
Round - 1 Sneheel Sarangi(RGD) Bt Siddhant Bhat(PNA) 5/11,11/9,11/9,11/9
 
Round - 1 Mandar Chiplunkar(MCD) Bt Shishir Lanke(PNA) 6/11,13/11,11/7,6/11,11/5
 
Round - 1 Rajat Kadam(PNA) Bt Akash Kasar(MSD) 6/11,11/6,11/9,11/9
 
Round - 1 Vipul Nandkar(THN) [Seed - 8] Bt Gunwant Kadam(NDD) 11/7,10/12,11/7,11/7
 
Round - 1 Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 5] Bt Siddharth Bhagwat(PNA) 11/5,11/3,11/5
 
Round - 1 Mukund Jain(MSD) Bt Siddharth Raut(PNA) 14/16,11/8,11/8,5/11,11/5
 
Round - 1 Soumeet Deshpande(NSK) Bt Brijmohan Bandel(NDD) 11/6,11/9,11/3
 
Round - 1 Zaid Swar(KOL) Bt Vilesh Tilokchandani(PNA) 11/6,11/9,11/9
 
Round - 1 Ajaysingh Patil(THN) Bt Piyush Ramawat(PRB) 11/7,12/10,11/7
 
Round - 1 Yash Deolekar(PNA) Bt Virendra Dandekar(PLG) 11/5,11/5,11/7
 
Round - 1 Yash Deshmukh(THN) [Seed - 12] Bt Rushikesh Jogaikar(BID) 11/5,11/7,11/9
 
Round - 1 Viren Patel(MSD) [Seed - 13] Bt Soham Sawant(RGD) 11/3,11/6,11/9
 
Round - 1 Swapnil Arsul(PRB) Bt Aman Dawar(RGD) 11/7,11/8,11/6
 
Round - 1 Siddhesh Kubal(THN) Bt Devansh Gupta(AKL) 11/2,11/1,11/3
 
Round - 1 Vedanta Tambe(KOL) Bt Sudhanshu Sawant(MSD) 11/2,11/9,11/8
 
Round - 1 Shivam Ambre(MCD) Bt Kaustubh Mandavgane(NSK) 11/4,11/9,8/11,11/5
 
Round - 1 Adarsh Gopal(PNA) Bt Sarvesh Patil(NGP) 11/6,11/2,11/4
 
Round - 1 Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Avdhoot Inchekar(NSK) 11/7,11/9,11/8
 
Round - 1 Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] Bt Raj Patil(DHL) 11/7,11/6,11/6
 
Round - 1 Harsh Jangid(NDD) Bt Nishant Jadhav(PRB) 11/8,11/5,11/7
 
Round - 1 Viraj Kotecha(NSK) Bt Saurabh Maske(PRB) 11/3,11/4,11/7
 
Round - 1 Aarush Galpalli(PNA) Bt Sankalp Jadhav(SOL) 11/0,11/6,11/5
 
Round - 1 Pratik Bhosale(KOL) Bt Imran Sayyed(MSD) 11/6,5/11,11/4,11/9
 
Round - 1 Manas Domkulwar(AKL) Bt Tejas Gholap(NSK) 11/1,11/8,11/2
 
Round - 1 Kaustubh Udar(NGP) [Seed - 14] Bt Nihar Mahajan(PNA) 11/6,8/11,11/4,11/2
 
Round - 1 Shivam Das(MSD) [Seed - 11] Bt Chaitral Mulye(KOL) 14/12,9/11,11/7,10/12,11/8
 
Round - 1 Deepit Patil(THN) Bt Arth Sindekar(NSK) 11/1,11/1,11/7
 
Round - 1 Tanmay Rane(MCD) Bt Sahil Joshi(THN) 11/8,2/11,11/6,11/9
 
Round - 1 Advait Karmalkar(THN) Bt Tejas Kumar(RGD) 11/5,11/2,11/3
 
Round - 1 Kshiteesh Mani(MSD) Bt Vedant Mokati(RGD) 11/6,11/6,12/14,11/9
 
Round - 1 Jayesh Kulkarni(NGP) Bt Sarvesh Angre(RGD) 11/8,11/6,11/8
 
Round - 1 Tejas Chakote(PRB) Bt Shubham Mangalore(PLG) 11/5,11/4,11/8
 
Round - 1 Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 6] Bt Ritvik Nagle(MSD) 8/11,11/13,11/9,11/9,11/7
 
Round - 1 Chaitanya Hatipkar(PLG) Bt Archit Bhadkamkar(NSK) 11/9,10/12,11/9,14/12
 
Round - 1 Animesh Patil(PNA) Bt Sanket Joshi(PRB) 11/9,11/5,11/6
 
Round - 1 Nachiket Gangakhedker(NSK) Bt Shubham Parit(KOL) 5/11,11/8,13/11,7/11,11/6
 
Round - 1 Tushar Jadhav (prb)(PRB) Bt Arnav Dwivedi(RGD) 7/11,11/8,13/11,17/15
 
Round - 1 Dhruv Karekar(KOL) Bt Vibhav Ranade(THN) 7/11,11/5,11/8,11/7
 
Round - 1 Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 10] Bt Aalap Gokhale(THN) 8/11,11/5,11/5,11/6
 
Round - 1 Siddhesh Sawant(THN) Bt Hrishikesh Nalawade(KOL) 11/7,11/9,11/6
 
Round - 1 Atharva Kurade(MCD) Bt Noorain Hajiyani(PLG) 11/6,11/9,12/10
 
Round - 1 Rohit Halder(MSD) Bt Aryan Panse(PNA) 11/3,13/11,11/8
 
Round - 1 Anantha Hegade(PNA) Bt Hriday Kampani(RGD) 13/11,11/9,11/8
 
Round - 1 Mudit Dani(MCD) Bt Danish Aga(PNA) 11/6,11/4,11/7
 
Round - 1 Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 2] Bt Abhisekh Toshniwal(SOL) 11/6,11/5,11/4
 
Round - 2 Sanat Bokil(PNA) [Seed - 1] Bt Arya Sheth(PNA) 9/11,13/11,11/7,8/11,11/8
 
Round - 2 Dev Shroff(MSD) Bt Rohit Joshi(PRB) 11/4,11/6,11/5
 
Round - 2 Aryan Gour(NDD) Bt Yogesh Nadgauda(PNA) 11/7,11/5,12/10
 
Round - 2 Shounak Shinde(PNA) [Seed - 16] Bt Hrishikesh Ashtaputre(AUR) 11/3,11/5,11/7
 
Round - 2 Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 9] Bt Pratik Jadhav (sol)(SOL) 11/5,11/8,11/2
 
Round - 2 Budhaditya Goswami(MSD) Bt Sneheel Sarangi(RGD) 11/5,10/12,11/5,11/5
 
Round - 2 Karan Kukreja(PNA) Bt Mandar Chiplunkar(MCD) 10/12,9/11,11/7,11/2,11/9
 
Round - 2 Vipul Nandkar(THN) [Seed - 8] Bt Rajat Kadam(PNA) 11/6,12/10,11/2
 
Round - 2 Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 5] Bt Tejas Dhavade(PNA) 11/6,11/6,11/7
 
Round - 2 Soumeet Deshpande(NSK) Bt Mukund Jain(MSD) 11/4,11/9,11/5
 
Round - 2 Ajaysingh Patil(THN) Bt Zaid Swar(KOL) 12/14,11/7,11/2,14/12
 
Round - 2 Yash Deshmukh(THN) [Seed - 12] Bt Yash Deolekar(PNA) 11/5,7/11,11/6,7/11,11/4
 
Round - 2 Viren Patel(MSD) [Seed - 13] Bt Monish Goregaonkar(THN) 11/8,11/7,13/15,11/9
 
Round - 2 Siddhesh Kubal(THN) Bt Swapnil Arsul(PRB) 11/3,11/7,11/2
 
Round - 2 Vedanta Tambe(KOL) Bt Shivam Ambre(MCD) 11/9,11/9,11/9
 
Round - 2 Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Adarsh Gopal(PNA) 11/5,11/7,11/13,7/11,11/7
 
Round - 2 Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] Bt Harsh Jangid(NDD) 11/6,11/7,11/7
 
Round - 2 Aarush Galpalli(PNA) Bt Viraj Kotecha(NSK) 11/3,11/5,11/9
 
Round - 2 Pratik Bhosale(KOL) Bt Manas Domkulwar(AKL) 11/9,11/8,11/7
 
Round - 2 Kaustubh Udar(NGP) [Seed - 14] Bt Shaurya Barkund(PNA) 13/11,7/11,15/13,12/14,11/3
 
Round - 2 Deepit Patil(THN) Bt Shivam Das(MSD) [Seed - 11] 11/5,11/3,11/6
 
Round - 2 Tanmay Rane(MCD) Bt Advait Karmalkar(THN) 11/8,9/11,7/11,11/5,11/7
 
Round - 2 Jayesh Kulkarni(NGP) Bt Kshiteesh Mani(MSD) 11/4,11/9,8/11,8/11,11/5
 
Round - 2 Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 6] Bt Tejas Chakote(PRB) 11/7,11/6,11/8
 
Round - 2 Shriyash Bhosale(PNA) Bt Chaitanya Hatipkar(PLG) 6/11,11/6,11/3,11/8
 
Round - 2 Animesh Patil(PNA) Bt Nachiket Gangakhedker(NSK) 11/7,6/11,11/5,11/7
 
Round - 2 Tushar Jadhav (prb)(PRB) Bt Tushar Advani(PNA) 11/5,16/14,11/8
 
Round - 2 Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 10] Bt Dhruv Karekar(KOL) 11/4,11/7,11/8
 
Round - 2 Siddhesh Sawant(THN) Bt Prathamesh Parkar(THN) [Seed - 15] 11/8,14/12,5/11,11/5
 
Round - 2 Atharva Kurade(MCD) Bt Ozas Deshpande(NSK) 11/4,11/9,11/8
 
Round - 2 Rohit Halder(MSD) Bt Anantha Hegade(PNA) 11/13,11/5,11/4,12/10
 
Round - 2 Mudit Dani(MCD) Bt Mandar Hardikar(MSD) [Seed - 2] 11/9,11/9,11/13,4/11,11/3
 
Round - 3 Dev Shroff(MSD) Bt Sanat Bokil(PNA) [Seed - 1] 8/11,11/7,13/11,11/4
 
Round - 3 Shounak Shinde(PNA) [Seed - 16] Bt Aryan Gour(NDD) 11/7,11/3,11/7
 
Round - 3 Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 9] Bt Budhaditya Goswami(MSD) 11/4,11/4,11/7
 
Round - 3 Vipul Nandkar(THN) [Seed - 8] Bt Karan Kukreja(PNA) 11/5,9/11,11/6,11/8
 
Round - 3 Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 5] Bt Soumeet Deshpande(NSK) 11/7,12/10,8/11,11/9
 
Round - 3 Yash Deshmukh(THN) [Seed - 12] Bt Ajaysingh Patil(THN) 12/10,14/12,4/11,11/9
 
Round - 3 Siddhesh Kubal(THN) Bt Viren Patel(MSD) [Seed - 13] 4/11,11/13,11/7,12/10,11/7
 
Round - 3 Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Vedanta Tambe(KOL) 11/5,11/4,11/9
 
Round - 3 Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] Bt Aarush Galpalli(PNA) 7/11,11/6,12/10,8/11,11/8
 
Round - 3 Kaustubh Udar(NGP) [Seed - 14] Bt Pratik Bhosale(KOL) 11/8,11/8,11/2
 
Round - 3 Deepit Patil(THN) Bt Tanmay Rane(MCD) 6/11,11/8,9/11,11/5,11/2
 
Round - 3 Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 6] Bt Jayesh Kulkarni(NGP) 11/4,12/10,11/2
 
Round - 3 Shriyash Bhosale(PNA) Bt Animesh Patil(PNA) 11/1,11/7,11/5
 
Round - 3 Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 10] Bt Tushar Jadhav (prb)(PRB) 11/5,11/4,8/11,11/5
 
Round - 3 Atharva Kurade(MCD) Bt Siddhesh Sawant(THN) 17/15,11/9,7/11,8/11,11/8
 
Round - 3 Mudit Dani(MCD) Bt Rohit Halder(MSD) 11/6,12/14,11/6,11/1
 
 
MatchDate - 6-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Pre-Quarter Dev Shroff(MSD) Bt Shounak Shinde(PNA) [Seed - 16] 11/9,5/11,11/9,11/9,11/7
 
Pre-Quarter Vipul Nandkar(THN) [Seed - 8] Bt Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 9] 11/8,15/17,11/7,11/3,11/5
 
Pre-Quarter Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 5] Bt Yash Deshmukh(THN) [Seed - 12] 11/9,11/5,11/7,11/9
 
Pre-Quarter Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Siddhesh Kubal(THN) 10/12,11/8,12/10,11/4,11/5
 
Pre-Quarter Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] Bt Kaustubh Udar(NGP) [Seed - 14] 9/11,11/6,11/7,11/7,12/10
 
Pre-Quarter Deepit Patil(THN) Bt Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 6] 11/3,11/8,11/6,11/5
 
Pre-Quarter Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 10] Bt Shriyash Bhosale(PNA) 11/9,11/5,9/11,11/6,10/12,7/11,15/13
 
Pre-Quarter Mudit Dani(MCD) Bt Atharva Kurade(MCD) 11/3,11/3,9/11,11/5,11/5
 
Quarter Dev Shroff(MSD) Bt Vipul Nandkar(THN) [Seed - 8] 8/11,11/8,11/6,11/8,3/11,11/8
 
Quarter Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Jignesh Rahatwal(MSD) [Seed - 5] 11/8,5/11,11/7,15/17,12/10,11/5
 
Quarter Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] Bt Deepit Patil(THN) 7/11,21/19,5/11,11/8,11/7,12/10
 
Quarter Mudit Dani(MCD) Bt Parthav Kelkar(MCD) [Seed - 10] 11/3,11/7,5/11,11/7,13/15,11/9
 
 
MatchDate - 7-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Semi-Final Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Dev Shroff(MSD) 11/9,11/9,11/9,11/6
 
Semi-Final Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] Bt Mudit Dani(MCD) 13/11,5/11,9/11,11/7,11/2,10/12,11/4
 
Final Yugandh Zende(THN) [Seed - 4] Bt Tejas Kamble(THN) [Seed - 3] 11/5,11/6,11/5,11/9
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day