1st State Ranking Table Tennis Tournament, 2018
Symbiosis Sports Center, 15th lane, Prabhat Road, Pune
5th June to 10th June 2018
 
 
SUB JUNIOR BOYS SINGLES - MAIN DRAW [Press Report]
 
MatchDate - 9-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Rajveer Shah(MSD) [Seed - 1] Bt Atharva Pal(THN) 11/4,11/5,11/7
 
Round - 1 Chaitanya Ahuja(MCD) Bt Udit Sachdev(THN) 11/7,11/6,11/7
 
Round - 1 Akshay Patankar(PNA) Bt Sidhant Pande(YTL) 11/5,11/8,11/3
 
Round - 1 Anaiy Kovelamudi(PNA) Bt Aryan Dave(MSD) 11/7,11/6,11/6
 
Round - 1 Akshat Jain(MSD) Bt Raghav Chopra(THN) 12/14,11/8,12/10,10/12,12/10
 
Round - 1 Gaurav Panchangam(THN) Bt Yash Bhise(BID) 11/2,11/2,11/7
 
Round - 1 Neel Gosavi(THN) Bt Sutirtha  Chakraborty (MSD) 11/2,11/5,11/7
 
Round - 1 Om Choudhri(AUR) [Seed - 16] Bt Aryan Pol(NSK) 11/6,3/11,5/11,11/5,11/8
 
Round - 1 Shreyas Mane(KOL) [Seed - 9] Bt Dev  Hingorany(MSD) 11/7,12/10,11/4
 
Round - 1 Aditya Herulkar(NGP) Bt Samyak Motling(PNA) 11/9,11/5,10/12,11/5
 
Round - 1 Bhargav Chakradeo(PNA) Bt Aryan Karewar(PRB) 11/7,11/2,11/7
 
Round - 1 Vihaan Dharia(MSD) Bt Sripad Ranavare(THN) 11/4,11/7,11/9
 
Round - 1 Aarov Jain(AUR) Bt Aryan Deshpande(THN) 11/7,11/8,12/10
 
Round - 1 Sarvesh Abhankar(AUR) Bt Anmol Ramawat(NGP) 11/7,11/9,11/7
 
Round - 1 Siddharth Shah(MCD) Bt Kumar Kulkarni(PNA) 12/10,13/15,11/13,11/4,11/7
 
Round - 1 Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] Bt Siddhant Shirke(THN) 11/6,11/1,11/6
 
Round - 1 Dhruav Das(MCD) [Seed - 5] Bt Kshitij  Chikane(MSD) 11/4,11/2,11/5
 
Round - 1 Aadi Chitnis(NGP) Bt Sujal Sutar(KOL) 11/3,11/8,11/3
 
Round - 1 Raj Kothari(AKL) Bt Vedang Joshi(PNA) 11/5,14/12,11/1
 
Round - 1 Vasu Agarwal(PNA) Bt Utkarsh Jaiswal(AUR) 11/6,11/6,11/5
 
Round - 1 Mrunmay Patil(PLG) Bt Mohit Lokhande(STR) 11/9,11/2,11/5
 
Round - 1 Sanat Jain(PNA) Bt Devansh Patel(ANG) 11/5,11/2,11/6
 
Round - 1 Neil Mulye(PNA) [Seed - 12] Bt Armaan Dalamal(MCD) 11/5,5/11,11/6,11/2
 
Round - 1 Neev Kapadia(MSD) [Seed - 13] Bt Yuraj Dalvi(NDD) 11/2,11/8,11/4
 
Round - 1 Nishant Gadre(PNA) Bt Aman Kashyap(NGP) 11/6,11/7,10/12,11/9
 
Round - 1 Vandan Kandekar(THN) Bt Shreyas Sawant(MCD) 6/11,11/8,5/11,11/7,11/7
 
Round - 1 Kunal Patel(MSD) Bt Aneesh Puranik(PNA) 11/5,9/11,11/6,11/4
 
Round - 1 Krishna  Balaji(MSD) Bt Saneidhya Jain(DHL) 11/6,11/9,11/4
 
Round - 1 Tanmay Bawane(YTL) Bt Nilabh Jadhav(PRB) 12/10,11/7,11/2
 
Round - 1 Arnav Karnavar(MSD) [Seed - 4] Bt Piyush Jadhav(NSK) 14/12,4/11,12/10,11/4
 
Round - 1 Havish Asrani(MSD) [Seed - 3] Bt Raj Mehta(MCD) 11/3,11/4,11/3
 
Round - 1 Abhishek Dandekar(THN) Bt Aadit Tibrewala(MCD) 14/16,11/6,11/7,13/11
 
Round - 1 Parth Chaphekar(PNA) Bt Hriday Deshpande(THN) 11/9,11/6,11/7
 
Round - 1 Amish Athawale(NDD) Bt Hardik Kshirsagar(PNA) 11/1,13/11,11/3
 
Round - 1 Siddharth Gubbala(RGD) Bt Vedant Patil(kol)(KOL) 11/3,11/5,11/3
 
Round - 1 Aseem Kelkar(PNA) Bt Kavish Parab(THN) 11/6,11/6,11/9
 
Round - 1 Sagar Kasture(MSD) Bt Kushal Patni(AUR) [Seed - 14] 11/6,11/2,11/9
 
Round - 1 Kushal Chopda(NSK) [Seed - 11] Bt Adwait Bondre(KOL) 11/6,11/9,11/8
 
Round - 1 Siddhant Deshpande(THN) Bt Aayush Jayade(PNA) 11/8,11/3,11/9
 
Round - 1 Dharmik Yelgadi(THN) Bt Varad Badhe(NGP) 11/5,11/7,11/2
 
Round - 1 Shounak Sanpurkar(NDD) Bt Sharman Dedhiya(THN) 11/5,11/7,9/11,11/8
 
Round - 1 Yashh Paatil(KOL) Bt Samarsingh Girase(DHL) 11/5,11/8,11/4
 
Round - 1 Aadi Frank Agarwal(PNA) Bt Ayush Borikar(NDD) 11/6,11/5,11/1
 
Round - 1 Dhruv  Shah(MSD) Bt Aditya Bundhe(NGP) 11/6,6/11,11/6,14/12
 
Round - 1 Krish Shetty(MSD) [Seed - 6] Bt Advait Dhavale(PNA) 13/11,11/7,11/7
 
Round - 1 Om Chopade(MCD) [Seed - 7] Bt Archis Karmarkar(THN) 8/11,8/11,11/9,11/9,11/7
 
Round - 1 Aditya Jori(PNA) Bt Yajraj Sadawarte(YTL) 11/2,11/2,11/4
 
Round - 1 Soham Kulkarni(STR) Bt Yashas Todi(MCD) 11/7,7/11,12/10,8/11,11/6
 
Round - 1 Pushkar Tatiya(JAL) Bt Parth Deshpande(PNA) 9/11,11/13,11/9,11/9,11/6
 
Round - 1 Kushal Patel(MSD) Bt Mohit Shejawale(THN) 11/7,11/8,11/4
 
Round - 1 Aryan Ingale(PNA) Bt Rajneesh Chiplunkar(RGD) 11/5,11/8,8/11,11/4
 
Round - 1 Mainak Nistala(MSD) [Seed - 10] Bt Aniket Mahajan(DHL) 11/4,11/3,11/2
 
Round - 1 Rhiaan Jhaveri(MCD) [Seed - 15] Bt Harshvardhan Ghadge(PRB) 11/0,11/8,11/1
 
Round - 1 Yash Patil (dhl)(DHL) Bt Sarthak Toshniwal(NDD) 11/7,11/8,11/4
 
Round - 1 Kaushal Kulkarni(PNA) Bt Pratham Kamat(THN) 11/6,9/11,11/7,10/12,13/11
 
Round - 1 Sanskar Basak (MSD) Bt Ronit Anegundi(THN) 11/5,6/11,11/5,9/11,11/5
 
Round - 1 Ayush Athawale(NDD) Bt Ryan Dsouza(PNA) 15/13,9/11,11/3,14/12
 
Round - 1 Atharva Kulkarni (plg)(PLG) Bt Aryan Kulkarni(THN) 6/11,11/5,12/10,11/8
 
Round - 1 Tanmay Rao(MSD) Bt Shivam Vidhate(AMT) 11/4,11/9,9/11,11/8
 
Round - 1 Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Siddhant Amrutkar(AUR) 11/5,11/5,11/2
 
Round - 2 Rajveer Shah(MSD) [Seed - 1] Bt Chaitanya Ahuja(MCD) 11/8,12/10,11/7
 
Round - 2 Anaiy Kovelamudi(PNA) Bt Akshay Patankar(PNA) 6/11,11/2,12/10,11/3
 
Round - 2 Akshat Jain(MSD) Bt Gaurav Panchangam(THN) 11/9,11/6,11/7
 
Round - 2 Neel Gosavi(THN) Bt Om Choudhri(AUR) [Seed - 16] 11/7,11/6,11/6
 
Round - 2 Shreyas Mane(KOL) [Seed - 9] Bt Aditya Herulkar(NGP) 17/19,11/7,11/7,11/6
 
Round - 2 Bhargav Chakradeo(PNA) Bt Vihaan Dharia(MSD) 9/11,12/10,11/5,11/6
 
Round - 2 Aarov Jain(AUR) Bt Sarvesh Abhankar(AUR) 11/3,11/6,11/2
 
Round - 2 Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] Bt Siddharth Shah(MCD) 11/3,11/7,11/9
 
Round - 2 Aadi Chitnis(NGP) Bt Dhruav Das(MCD) [Seed - 5] 11/13,11/9,11/9,11/9
 
Round - 2 Raj Kothari(AKL) Bt Harshwardhan Datye(MSD) 11/4,11/2,11/7
 
Round - 2 Mrunmay Patil(PLG) Bt Vasu Agarwal(PNA) 9/11,11/6,11/5,8/11,11/6
 
Round - 2 Neil Mulye(PNA) [Seed - 12] Bt Sanat Jain(PNA) 11/7,11/6,11/8
 
Round - 2 Neev Kapadia(MSD) [Seed - 13] Bt Avaneesh Kad(PNA) 11/5,11/7,11/6
 
Round - 2 Nishant Gadre(PNA) Bt Vandan Kandekar(THN) 8/11,11/8,11/9,11/6
 
Round - 2 Kunal Patel(MSD) Bt Krishna  Balaji(MSD) 11/2,12/10,11/4
 
Round - 2 Arnav Karnavar(MSD) [Seed - 4] Bt Tanmay Bawane(YTL) 11/6,11/6,11/9
 
Round - 2 Havish Asrani(MSD) [Seed - 3] Bt Bhavya Shaha(KOL) 11/1,11/3,11/5
 
Round - 2 Abhishek Dandekar(THN) Bt Parth Chaphekar(PNA) 11/8,11/9,11/5
 
Round - 2 Amish Athawale(NDD) Bt Siddharth Gubbala(RGD) 11/6,11/6,11/7
 
Round - 2 Sagar Kasture(MSD) Bt Aseem Kelkar(PNA) 11/6,12/10,6/11,11/4
 
Round - 2 Kushal Chopda(NSK) [Seed - 11] Bt Siddhant Deshpande(THN) 11/5,11/7,12/10
 
Round - 2 Dharmik Yelgadi(THN) Bt Shounak Sanpurkar(NDD) 11/5,12/14,12/10,8/11,12/10
 
Round - 2 Aadi Frank Agarwal(PNA) Bt Yashh Paatil(KOL) 13/11,11/4,11/8
 
Round - 2 Krish Shetty(MSD) [Seed - 6] Bt Dhruv  Shah(MSD) 12/10,11/7,11/2
 
Round - 2 Aditya Jori(PNA) Bt Om Chopade(MCD) [Seed - 7] 12/10,11/8,11/6
 
Round - 2 Pushkar Tatiya(JAL) Bt Soham Kulkarni(STR) 12/14,11/7,13/11,13/15,11/5
 
Round - 2 Archan Apte(PNA) Bt Kushal Patel(MSD) 11/8,8/11,11/8,13/11
 
Round - 2 Mainak Nistala(MSD) [Seed - 10] Bt Aryan Ingale(PNA) 11/5,11/1,11/3
 
Round - 2 Rhiaan Jhaveri(MCD) [Seed - 15] Bt Yash Patil (dhl)(DHL) 11/3,11/4,12/10
 
Round - 2 Sanskar Basak (MSD) Bt Kaushal Kulkarni(PNA) 11/6,11/5,11/13,12/10
 
Round - 2 Atharva Kulkarni (plg)(PLG) Bt Ayush Athawale(NDD) 6/11,11/9,11/7,12/10
 
Round - 2 Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Tanmay Rao(MSD) 11/3,11/2,11/6
 
Round - 3 Rajveer Shah(MSD) [Seed - 1] Bt Anaiy Kovelamudi(PNA) 11/6,14/12,11/9
 
Round - 3 Akshat Jain(MSD) Bt Neel Gosavi(THN) 11/3,11/7,11/7
 
Round - 3 Bhargav Chakradeo(PNA) Bt Shreyas Mane(KOL) [Seed - 9] 11/8,11/6,11/5
 
Round - 3 Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] Bt Aarov Jain(AUR) 11/4,11/6,11/2
 
Round - 3 Aadi Chitnis(NGP) Bt Raj Kothari(AKL) 14/12,12/10,12/10
 
Round - 3 Neil Mulye(PNA) [Seed - 12] Bt Mrunmay Patil(PLG) 11/2,11/5,11/9
 
Round - 3 Neev Kapadia(MSD) [Seed - 13] Bt Nishant Gadre(PNA) 11/6,11/2,11/6
 
Round - 3 Arnav Karnavar(MSD) [Seed - 4] Bt Kunal Patel(MSD) 11/4,11/6,11/7
 
Round - 3 Havish Asrani(MSD) [Seed - 3] Bt Abhishek Dandekar(THN) 11/1,11/7,11/0
 
Round - 3 Amish Athawale(NDD) Bt Sagar Kasture(MSD) 11/8,9/11,11/5,11/6
 
Round - 3 Dharmik Yelgadi(THN) Bt Kushal Chopda(NSK) [Seed - 11] 8/11,7/11,11/7,12/10,13/11
 
Round - 3 Aadi Frank Agarwal(PNA) Bt Krish Shetty(MSD) [Seed - 6] 11/6,11/8,11/9
 
Round - 3 Aditya Jori(PNA) Bt Pushkar Tatiya(JAL) 11/8,11/6,11/8
 
Round - 3 Archan Apte(PNA) Bt Mainak Nistala(MSD) [Seed - 10] 6/11,11/6,5/11,11/9,11/5
 
Round - 3 Rhiaan Jhaveri(MCD) [Seed - 15] Bt Sanskar Basak (MSD) 12/10,11/7,6/11,11/9
 
Round - 3 Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Atharva Kulkarni (plg)(PLG) 11/3,11/5,12/10
 
Pre-Quarter Rajveer Shah(MSD) [Seed - 1] Bt Akshat Jain(MSD) 11/9,11/4,11/5
 
Pre-Quarter Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] Bt Bhargav Chakradeo(PNA) 11/5,11/8,11/4
 
Pre-Quarter Aadi Chitnis(NGP) Bt Neil Mulye(PNA) [Seed - 12] 9/11,14/12,14/12,11/13,11/9
 
Pre-Quarter Arnav Karnavar(MSD) [Seed - 4] Bt Neev Kapadia(MSD) [Seed - 13] 11/6,14/12,9/11,11/13,11/8
 
Pre-Quarter Havish Asrani(MSD) [Seed - 3] Bt Amish Athawale(NDD) 11/4,11/8,11/6
 
Pre-Quarter Aadi Frank Agarwal(PNA) Bt Dharmik Yelgadi(THN) 11/9,11/7,10/12,5/11,11/9
 
Pre-Quarter Archan Apte(PNA) Bt Aditya Jori(PNA) 11/9,13/11,11/6
 
Pre-Quarter Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Rhiaan Jhaveri(MCD) [Seed - 15] 11/8,11/3,11/6
 
 
MatchDate - 10-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Quarter Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] Bt Rajveer Shah(MSD) [Seed - 1] 11/1,6/11,11/8,11/9
 
Quarter Arnav Karnavar(MSD) [Seed - 4] Bt Aadi Chitnis(NGP) 11/6,11/9,3/11,12/14,11/5
 
Quarter Havish Asrani(MSD) [Seed - 3] Bt Aadi Frank Agarwal(PNA) 11/4,11/5,11/5
 
Quarter Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Archan Apte(PNA) 11/8,11/4,11/2
 
Semi-Final Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] Bt Arnav Karnavar(MSD) [Seed - 4] 4/11,11/7,11/7,9/11,7/11,11/3,11/6
 
Semi-Final Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Havish Asrani(MSD) [Seed - 3] 11/8,6/11,11/9,11/9,11/9
 
Final Jash Modi(MSD) [Seed - 2] Bt Sameehan Kuklarni(MCD) [Seed - 8] 11/6,11/7,5/11,11/7,11/8
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day