1st State Ranking Table Tennis Tournament, 2018
Symbiosis Sports Center, 15th lane, Prabhat Road, Pune
5th June to 10th June 2018
 
 
JUNIOR GIRLS SINGLES [Press Report]
 
MatchDate - 7-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Shruti Gabhane (pna)(PNA) Bt Divya Keni(MSD) 15/13,11/9,8/11,11/3
 
Round - 1 P. Lasyaratna(PNA) Bt Kasturi Thosar(AKL) 6/11,11/9,11/8,13/11
 
Round - 1 Mayuri Thombre(PNA) Bt Shreya Apet(BID) 11/2,11/3,11/6
 
Round - 1 Sai Balnekar(MCD) Bt Pruthvi Barve(STR) 13/11,11/4,8/11,4/11,11/8
 
Round - 1 Swarda Deshpande(SOL) Bt Aanya Sharma(MSD) 11/2,11/2,11/2
 
Round - 1 Ria Talsania(MSD) Bt Prerana Dharaskar(AKL) 11/6,8/11,11/9,11/6
 
Round - 1 Swapnali Narle(PNA) Bt Shreya Kaluse(AKL) 11/9,11/8,11/3
 
Round - 1 Dhanashree Pawar(PNA) Bt Ovi Kadam(MSD) 11/6,11/9,12/10
 
Round - 1 Avril Saldanha(MSD) Bt Nilaya Huddar(KOL) 11/5,11/6,11/7
 
Round - 1 Hiya Mehta(MSD) Bt Chinmayee Baviskar(JAL) 11/6,11/5,11/4
 
Round - 1 Mrunmayee Raikhelkar(PNA) Bt Shreya Patil (mcd)(MCD) 11/3,11/3,11/5
 
Round - 1 Kushi Kumar(PNA) Bt Samruddhi Ghadigaonkar(THN) 11/8,11/4,12/10
 
Round - 1 Preeti Salunkhe(PNA) Bt Mishty Deshmukh(NSK) 11/3,11/6,11/4
 
Round - 1 Mrunal Kurade(MCD) Bt Shraddha Rawangaonkar(NDD) 8/11,11/8,9/11,11/7,11/7
 
Round - 1 Pearl Amalsadiwala(MSD) Bt Gargi Jahagirdar(BID) 11/1,11/3,11/2
 
Round - 1 Tanvi Patki(AKL) Bt Gauri Ankush(BID) 11/6,12/10,11/3
 
Round - 1 Isha Chavan(THN) Bt Sanika Sawant(PNA) 11/1,11/1,11/0
 
Round - 1 Sharayu Deshmukh(NDD) Bt Mrudula Khokale(BID) 11/5,11/7,11/6
 
Round - 1 Pooja Jorwar(PNA) Bt Janvi Gole(KOL) 11/9,9/11,12/10,11/7
 
Round - 1 Aneeha Dsouza(PNA) Bt Ankita Singh(RGD) 11/6,11/7,11/4
 
Round - 1 Sakshi Shimple(PRB) Bt Unnati Jaiswal(AUR) 11/7,11/1,11/7
 
Round - 1 Avishi Sawlane(MSD) Bt Twisha Rewaskar(PNA) 11/3,8/11,11/5,7/11,11/9
 
Round - 1 Megha Kajale(PNA) Bt Nimisha Warang(MCD) 6/11,11/6,6/11,11/7,11/9
 
Round - 1 Ananya Chande(MSD) Bt Sadhana Chate(BID) 11/1,11/1,11/1
 
Round - 1 Sachi Dalvi(THN) Bt Sayali Wani(NSK) 11/7,3/11,11/6,11/7
 
Round - 1 Kritika Loya(PRB) Bt Nandini Jagtap(BID) 11/7,9/11,11/1,11/3
 
Round - 1 Bhavika Moolrajani(THN) Bt Shruti Hatwalne(AKL) 9/11,11/6,11/3,12/10
 
Round - 1 Taneesha Kotecha(NSK) Bt Shuchi Phansalkar(MSD) 11/4,11/4,11/4
 
Round - 1 Pritha Vartikar(PNA) Bt Gauri Padalkar(MSD) 11/5,11/5,11/5
 
Round - 1 Gauri Kawale(AKL) Bt Dhanvi Raje(NDD) 11/9,11/5,11/8
 
Round - 1 Sakshi Afzalpurkar(NSK) Bt Anisha Pathak(PRB) 11/8,11/8,11/6
 
Round - 1 Shaivi Balwatkar(MSD) Bt Shreya Makar(NSK) 4/11,11/5,11/6,11/6
 
Round - 1 Krisha Sanghavi(MSD) Bt Dnyaneshwari Patharkar(NGP) 11/5,11/9,11/7
 
Round - 1 Arpita Joshi(THN) Bt Aarya Khalawadekar(KOL) 11/7,11/3,11/7
 
Round - 1 Vaishnavi Devgade(PNA) Bt Arya Songadkar(THN) 14/12,11/9,6/11,11/8
 
Round - 2 Aditi Sinha(MSD) [Seed - 1] Bt Vaishnavi Buldeo(THN) 11/3,11/1,11/1
 
Round - 2 Shruti Gabhane (pna)(PNA) Bt P. Lasyaratna(PNA) 11/6,11/2,11/3
 
Round - 2 Mayuri Thombre(PNA) Bt Sanskriti  Basak(MSD) 11/8,11/1,11/3
 
Round - 2 Paridhi Potnis(MSD) [Seed - 16] Bt Sai Balnekar(MCD) 11/2,11/6,11/4
 
Round - 2 Riya Suryavanshi(MCD) [Seed - 9] Bt Swarda Deshpande(SOL) 11/6,11/4,11/3
 
Round - 2 Swapnali Narle(PNA) Bt Ria Talsania(MSD) 11/9,11/7,12/10
 
Round - 2 Avril Saldanha(MSD) Bt Dhanashree Pawar(PNA) 11/8,11/5,11/8
 
Round - 2 Tiya Wagh(THN) [Seed - 8] Bt Hiya Mehta(MSD) 11/2,11/9,11/6
 
Round - 2 Anushka Chavhan(NSK) [Seed - 5] Bt Mrunmayee Raikhelkar(PNA) 11/8,8/11,3/11,11/9,11/9
 
Round - 2 Harshada Lad(KOL) Bt Kushi Kumar(PNA) 11/6,11/9,11/6
 
Round - 2 Sampada Bhiwandkar(MSD) Bt Preeti Salunkhe(PNA) 11/3,11/6,10/12,11/7
 
Round - 2 Hiya Doshi(MCD) [Seed - 12] Bt Mrunal Kurade(MCD) 11/4,11/7,11/7
 
Round - 2 Preeti Gadhave(PNA) [Seed - 13] Bt Pearl Amalsadiwala(MSD) 11/4,11/7,11/7
 
Round - 2 Rutuja Perake(NDD) Bt Tanvi Patki(AKL) 11/4,11/4,11/7
 
Round - 2 Isha Chavan(THN) Bt Sharayu Deshmukh(NDD) 11/7,11/13,10/12,11/8,11/8
 
Round - 2 Tejal Kamble(THN) [Seed - 4] Bt Pooja Jorwar(PNA) 11/6,11/6,13/11
 
Round - 2 Samruddhi Kulkarni(SOL) [Seed - 3] Bt Aneeha Dsouza(PNA) 11/4,11/6,11/6
 
Round - 2 Bhakti Muktawar(PRB) Bt Narayani Mudholkar(KOL) 11/13,11/8,11/8,11/3
 
Round - 2 Sakshi Shimple(PRB) Bt Meera Wagh(PNA) 11/2,11/7,11/7
 
Round - 2 Aadyashree Jog(THN) [Seed - 14] Bt Avishi Sawlane(MSD) 11/9,10/12,11/8,10/12,11/3
 
Round - 2 Ankita Patwardhan(PNA) [Seed - 11] Bt Megha Kajale(PNA) 11/4,11/4,11/8
 
Round - 2 Ananya Chande(MSD) Bt Sachi Dalvi(THN) 9/11,8/11,11/7,11/7,11/9
 
Round - 2 Nandini Sawant(MCD) Bt Kritika Loya(PRB) 11/4,11/3,11/7
 
Round - 2 Kheya Shah(THN) [Seed - 6] Bt Khushi Ramawat(NGP) 11/3,11/2,11/0
 
Round - 2 Bhavika Moolrajani(THN) Bt Sakshi Devkate(PRB) [Seed - 7] 8/11,11/4,11/9,11/6
 
Round - 2 Taneesha Kotecha(NSK) Bt Disha Deshpande(KOL) 11/2,11/4,11/6
 
Round - 2 Pritha Vartikar(PNA) Bt Gauri Kawale(AKL) 11/7,11/7,11/4
 
Round - 2 Siddhi Achrekar(PNA) [Seed - 10] Bt Sakshi Afzalpurkar(NSK) 11/8,11/5,11/4
 
Round - 2 Meghana Karandikar(THN) [Seed - 15] Bt Shreya Makar(NSK) 12/10,11/7,11/2
 
Round - 2 Krisha Sanghavi(MSD) Bt Mahek Sanghvi(MSD) 10/12,13/15,11/6,11/7,11/4
 
Round - 2 Arpita Joshi(THN) Bt Mukta Dalvi(MSD) 11/6,14/12,12/10
 
Round - 2 Vidhi Shah(MSD) [Seed - 2] Bt Vaishnavi Devgade(PNA) 11/9,11/3,11/4
 
Round - 3 Aditi Sinha(MSD) [Seed - 1] Bt Shruti Gabhane (pna)(PNA) 11/6,11/5,11/5
 
Round - 3 Mayuri Thombre(PNA) Bt Paridhi Potnis(MSD) [Seed - 16] 11/8,14/12,11/8
 
Round - 3 Swapnali Narle(PNA) Bt Riya Suryavanshi(MCD) [Seed - 9] 13/11,11/7,11/5
 
Round - 3 Tiya Wagh(THN) [Seed - 8] Bt Avril Saldanha(MSD) 11/7,11/6,11/4
 
Round - 3 Harshada Lad(KOL) Bt Anushka Chavhan(NSK) [Seed - 5] 11/8,8/11,5/11,12/10,11/5
 
Round - 3 Sampada Bhiwandkar(MSD) Bt Hiya Doshi(MCD) [Seed - 12] 11/5,10/12,13/11,12/10
 
Round - 3 Preeti Gadhave(PNA) [Seed - 13] Bt Rutuja Perake(NDD) 11/8,11/8,11/8
 
Round - 3 Isha Chavan(THN) Bt Tejal Kamble(THN) [Seed - 4] 3/11,11/6,9/11,11/6,14/12
 
Round - 3 Samruddhi Kulkarni(SOL) [Seed - 3] Bt Bhakti Muktawar(PRB) 11/1,11/5,11/1
 
Round - 3 Aadyashree Jog(THN) [Seed - 14] Bt Sakshi Shimple(PRB) 8/11,9/11,11/5,12/10,11/6
 
Round - 3 Ananya Chande(MSD) Bt Ankita Patwardhan(PNA) [Seed - 11] 8/11,11/9,11/8,6/11,15/13
 
Round - 3 Kheya Shah(THN) [Seed - 6] Bt Nandini Sawant(MCD) 11/3,11/2,11/2
 
Round - 3 Bhavika Moolrajani(THN) Bt Taneesha Kotecha(NSK) 9/11,11/3,7/11,11/6,11/4
 
Round - 3 Pritha Vartikar(PNA) Bt Siddhi Achrekar(PNA) [Seed - 10] 11/8,13/11,11/6
 
Round - 3 Meghana Karandikar(THN) [Seed - 15] Bt Krisha Sanghavi(MSD) 10/12,12/10,11/8,11/5
 
Round - 3 Vidhi Shah(MSD) [Seed - 2] Bt Arpita Joshi(THN) 11/5,8/11,11/8,11/4
 
 
MatchDate - 8-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Pre-Quarter Aditi Sinha(MSD) [Seed - 1] Bt Mayuri Thombre(PNA) 11/6,11/5,9/11,13/11
 
Pre-Quarter Swapnali Narle(PNA) Bt Tiya Wagh(THN) [Seed - 8] 11/8,7/11,14/12,14/12
 
Pre-Quarter Sampada Bhiwandkar(MSD) Bt Harshada Lad(KOL) 11/1,11/9,14/12
 
Pre-Quarter Preeti Gadhave(PNA) [Seed - 13] Bt Isha Chavan(THN) 11/9,11/5,8/11,12/10
 
Pre-Quarter Samruddhi Kulkarni(SOL) [Seed - 3] Bt Aadyashree Jog(THN) [Seed - 14] 11/4,12/10,11/5
 
Pre-Quarter Kheya Shah(THN) [Seed - 6] Bt Ananya Chande(MSD) 11/8,11/4,11/7
 
Pre-Quarter Pritha Vartikar(PNA) Bt Bhavika Moolrajani(THN) 11/8,11/4,11/2
 
Pre-Quarter Vidhi Shah(MSD) [Seed - 2] Bt Meghana Karandikar(THN) [Seed - 15] 11/5,11/13,11/5,11/5
 
Quarter Aditi Sinha(MSD) [Seed - 1] Bt Swapnali Narle(PNA) 13/11,10/12,11/7,11/4,11/6
 
Quarter Sampada Bhiwandkar(MSD) Bt Preeti Gadhave(PNA) [Seed - 13] 5/11,9/11,11/9,11/7,11/5,12/10
 
Quarter Kheya Shah(THN) [Seed - 6] Bt Samruddhi Kulkarni(SOL) [Seed - 3] 8/11,11/9,12/10,14/12,11/3
 
Quarter Pritha Vartikar(PNA) Bt Vidhi Shah(MSD) [Seed - 2] 11/9,7/11,11/5,13/11,11/7
 
 
MatchDate - 9-Jun-2018
RoundName PlayerName Score
Semi-Final Aditi Sinha(MSD) [Seed - 1] Bt Sampada Bhiwandkar(MSD) 18/16,11/2,11/9,11/8
 
Semi-Final Pritha Vartikar(PNA) Bt Kheya Shah(THN) [Seed - 6] 11/8,12/10,4/11,11/5,11/4
 
Final Aditi Sinha(MSD) [Seed - 1] Bt Pritha Vartikar(PNA) 11/8,12/10,10/12,8/11,10/12,11/9,11/7
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day