MAHARASHTRA STATE TABLE TENNIS ASSOCIATION
48th Inter-districts and 79th State Table Tennis Championships,2017
SHIV CHHATRAPATI SPORTS COMPLEX, BALEWADI
11th to 16th October 2017
 
 
YOUTH BOYS SINGLES [Press Report]
 
MatchDate - 14-Oct-2017
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Pranav Abdalwar(NDD) Bt Yash Deolekar(PNA) 11/8,11/8,11/6
 
Round - 1 Deepit Patil(THN) Bt Swapnil Patil(DHL) 11/9,11/4,11/2
 
Round - 1 Sarvesh Patil(NGP) Bt Satwant Singh Sahu(NDD) 7/11,11/13,11/9,11/9,12/10
 
Round - 1 Pranav Kodekar(NDD) Bt Suraj Bhujbal(PRB) 12/10,12/10,11/5
 
Round - 1 Jignesh Rahatwal(MSD) Bt Ashish Jaiswal(YTL) 11/4,11/1,11/6
 
Round - 1 Prathamesh Parkar(THN) Bt Pratik Jadhav (sol)(SOL) 11/8,11/8,11/8
 
Round - 1 Sarthak Tabhane(AMT) Bt Rishah Sipani(MSD) 7/11,12/10,12/14,11/5,12/10
 
Round - 1 Shounak Shinde(PNA) Bt Ruthwik Pandirkar(MSD) 11/5,13/11,9/11,11/4
 
Round - 1 Chintan Padia(AMT) Bt Akhil Athane(KOL) 11/6,12/10,5/11,11/5
 
Round - 1 Shivam Das(MSD) Bt Kapil Parab(RGD) 11/4,11/5,11/4
 
Round - 1 Kaustubh Udar(NGP) Bt Yash Deolkar(PNA) 11/6,11/9,9/11,11/9
 
Round - 1 Darshan Munod(JLN) Bt Ashish Ulvekar(RGD) 15/13,15/17,11/6,13/11
 
Round - 1 Muzammil Punekar(SOL) Bt Sabby Dabreo(PLG) 11/7,11/6,11/9
 
Round - 1 Pranav Kale(NGP) Bt Vyas Kumar Chaudhari Deshpande(JLN) 11/9,11/2,11/4
 
Round - 1 Parth Ghogre(MCD) Bt Chiranjeev Pandit(NDD) 11/6,11/9,13/11
 
Round - 1 Akash Kasar(MSD) Bt Advait Karmalkar(THN) 11/5,11/9,11/9
 
Round - 1 Anirudha Thakur(AMT) Bt Anadhi Shende(NGP) 11/8,11/5,5/11,11/5
 
Round - 1 Rohan Khivansara(PNA) Bt Vishak Nair(PLG) 11/6,11/5,11/4
 
Round - 1 Tanmay Rane(MCD) Bt Sneheel Sarangi(RGD) 11/6,11/8,11/7
 
Round - 1 Archit Bhadkamkar(NSK) Bt Sahil Lokegaonkar(PLG) 11/4,11/5,11/2
 
Round - 1 Viren Patel(MSD) Bt Soham Rane(MCD) 11/7,12/10,11/9
 
Round - 1 Mukund Jain(MSD) Bt Chaitanya Hatipkar(PLG) 13/11,5/11,11/8,5/11,11/8
 
Round - 1 Yash Atre(RGD) Bt Dattaprasad Chouglue(KOL) 11/9,11/6,7/11,11/6
 
Round - 1 Adwait Murkute(KOL) Bt Mithilesh Pandit(PNA) 6/11,7/11,11/6,11/6,11/4
 
Round - 1 Rajat Kadam(PNA) Bt Shahrukh Sheikh(THN) 11/9,11/5,13/11
 
Round - 1 Nitanshu Dayama(NSK) Bt Arya Sheth(PNA) 11/7,11/5,8/11,11/2
 
Round - 1 Sarthak Gupta(RGD) Bt Amit Giri(NDD) 11/8,9/11,11/2,7/11,11/6
 
Round - 2 Siddhesh Pande(THN) [Seed - 1] Bt Pranav Abdalwar(NDD) 11/4,11/6,11/6
 
Round - 2 Deepit Patil(THN) Bt Dhruv Walinjkar(PLG) 11/1,11/3,11/7
 
Round - 2 Parthav Kelkar(MCD) Bt Sarvesh Patil(NGP) 11/4,11/5,16/14
 
Round - 2 Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 16] Bt Pranav Kodekar(NDD) 11/2,11/5,11/7
 
Round - 2 Tejas Kamble(THN) [Seed - 9] Bt Chinar Sankpal(KOL) 11/6,11/7,11/9
 
Round - 2 Jignesh Rahatwal(MSD) Bt Yash Deshmukh(THN) 11/8,11/9,8/11,12/10
 
Round - 2 Prathamesh Parkar(THN) Bt Parth Rambhia(MSD) 12/10,11/5,11/5
 
Round - 2 Yugandh Zende(THN) [Seed - 8] Bt Omkar Gurav(KOL) 11/1,11/1,11/7
 
Round - 2 Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 5] Bt Sarthak Tabhane(AMT) 11/4,11/2,11/6
 
Round - 2 Dnyanesh Sutar(KOL) Bt Tejas Kumar(RGD) 13/11,11/3,11/3
 
Round - 2 Shounak Shinde(PNA) Bt Tushar Jadhav (prb)(PRB) 11/4,11/7,11/6
 
Round - 2 Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 12] Bt Chintan Padia(AMT) 11/2,11/5,11/3
 
Round - 2 Jitendra Yadav(THN) [Seed - 13] Bt Sankalp Jadhav(SOL) 11/4,11/4,11/4
 
Round - 2 Shivam Das(MSD) Bt Akshay Kabade(KOL) 11/8,11/6,11/3
 
Round - 2 Kaustubh Udar(NGP) Bt Darshan Munod(JLN) 11/3,11/5,11/8
 
Round - 2 Raegan Albuquerque(MSD) [Seed - 4] Bt Viraj Nakhate(PNA) 11/8,11/9,11/6
 
Round - 2 Shubham Ambre (ai)(AI) [Seed - 3] Bt Muzammil Punekar(SOL) 11/5,11/7,12/10
 
Round - 2 Aryan Panse(PNA) Bt Pranav Kale(NGP) 11/8,11/8,11/7
 
Round - 2 Akash Kasar(MSD) Bt Parth Ghogre(MCD) 11/9,11/5,13/11
 
Round - 2 Vipul Nandkar(THN) [Seed - 14] Bt Sachin Sudrik(PNA) 11/6,11/7,11/5
 
Round - 2 Jash Dalvi (ai)(AI) [Seed - 11] Bt Anirudha Thakur(AMT) 11/5,11/3,11/5
 
Round - 2 Rohan Khivansara(PNA) Bt Siddhesh Sawant(THN) 11/7,11/9,15/13
 
Round - 2 Tanmay Rane(MCD) Bt Archit Bhadkamkar(NSK) 11/4,11/8,2/11,11/5
 
Round - 2 Sanat Bokil(PNA) [Seed - 6] Bt Viren Patel(MSD) 11/3,11/8,11/3
 
Round - 2 Mandar Hardikar (ai)(AI) [Seed - 7] Bt Indranil Raut(AMT) 11/5,11/4,11/1
 
Round - 2 Brijmohan Bandel(NDD) Bt Prathmesh Keole(AMT) 11/7,8/11,11/7,11/7
 
Round - 2 Atharva Kurade(MCD) Bt Mukund Jain(MSD) 11/3,11/4,11/5
 
Round - 2 Shaurya Pednekar (ai)(AI) [Seed - 10] Bt Yash Atre(RGD) 11/7,12/10,11/9
 
Round - 2 Bhavitavya Shah(MSD) [Seed - 15] Bt Adwait Murkute(KOL) 11/8,11/5,11/7
 
Round - 2 Rajat Kadam(PNA) Bt Chaitral Mulye(KOL) 11/13,11/9,11/6,9/11,11/8
 
Round - 2 Nitanshu Dayama(NSK) Bt Sarthak Gupta(RGD) 11/5,11/9,9/11,11/7
 
Round - 2 Sanish Ambekar(ai)(AI) [Seed - 2] Bt Adarsh Gopal(PNA) 11/7,11/8,11/6
 
Round - 3 Siddhesh Pande(THN) [Seed - 1] Bt Deepit Patil(THN) 11/8,11/7,11/6
 
Round - 3 Parthav Kelkar(MCD) Bt Hrishikesh Malhotra(MSD) [Seed - 16] 11/6,11/6,11/9
 
Round - 3 Jignesh Rahatwal(MSD) Bt Tejas Kamble(THN) [Seed - 9] 11/8,11/6,10/12,11/6
 
Round - 3 Prathamesh Parkar(THN) Bt Yugandh Zende(THN) [Seed - 8] 12/14,11/6,11/8,11/9
 
Round - 3 Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 5] Bt Dnyanesh Sutar(KOL) 11/2,11/2,11/4
 
Round - 3 Shounak Shinde(PNA) Bt Gaurav Lohapatre(PNA) [Seed - 12] 11/9,11/9,9/11,11/5
 
Round - 3 Shivam Das(MSD) Bt Jitendra Yadav(THN) [Seed - 13] 11/8,15/13,9/11,11/8
 
Round - 3 Raegan Albuquerque(MSD) [Seed - 4] Bt Kaustubh Udar(NGP) 11/7,11/13,11/4,11/8
 
Round - 3 Shubham Ambre (ai)(AI) [Seed - 3] Bt Aryan Panse(PNA) 11/8,11/5,11/9
 
Round - 3 Akash Kasar(MSD) Bt Vipul Nandkar(THN) [Seed - 14] 12/10,9/11,11/6,11/5
 
Round - 3 Jash Dalvi (ai)(AI) [Seed - 11] Bt Rohan Khivansara(PNA) 9/11,11/5,11/8,11/7
 
Round - 3 Sanat Bokil(PNA) [Seed - 6] Bt Tanmay Rane(MCD) 11/5,8/11,10/12,11/6,11/5
 
Round - 3 Mandar Hardikar (ai)(AI) [Seed - 7] Bt Brijmohan Bandel(NDD) 11/2,11/6,11/8
 
Round - 3 Shaurya Pednekar (ai)(AI) [Seed - 10] Bt Atharva Kurade(MCD) 11/9,11/8,11/9
 
Round - 3 Bhavitavya Shah(MSD) [Seed - 15] Bt Rajat Kadam(PNA) 2/11,16/14,11/8,11/6
 
Round - 3 Sanish Ambekar(ai)(AI) [Seed - 2] Bt Nitanshu Dayama(NSK) 6/11,11/6,11/2,11/9
 
 
MatchDate - 15-Oct-2017
RoundName PlayerName Score
Pre-Quarter Siddhesh Pande(THN) [Seed - 1] Bt Parthav Kelkar(MCD) 11/9,11/7,11/7,11/7
 
Pre-Quarter Jignesh Rahatwal(MSD) Bt Prathamesh Parkar(THN) 11/6,11/7,11/7,11/6
 
Pre-Quarter Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 5] Bt Shounak Shinde(PNA) 11/7,11/7,9/11,11/4,11/7
 
Pre-Quarter Raegan Albuquerque(MSD) [Seed - 4] Bt Shivam Das(MSD) 5/11,11/9,10/12,11/6,11/5,11/2
 
Pre-Quarter Shubham Ambre (ai)(AI) [Seed - 3] Bt Akash Kasar(MSD) 11/4,11/5,11/8,11/5
 
Pre-Quarter Sanat Bokil(PNA) [Seed - 6] Bt Jash Dalvi (ai)(AI) [Seed - 11] 9/11,12/10,12/10,12/10,6/11,6/11,12/10
 
Pre-Quarter Shaurya Pednekar (ai)(AI) [Seed - 10] Bt Mandar Hardikar (ai)(AI) [Seed - 7] 11/7,11/4,11/13,12/10,11/4
 
Pre-Quarter Sanish Ambekar(ai)(AI) [Seed - 2] Bt Bhavitavya Shah(MSD) [Seed - 15] 11/2,11/8,11/4,11/5
 
Quarter Siddhesh Pande(THN) [Seed - 1] Bt Jignesh Rahatwal(MSD) 11/9,8/11,11/5,11/8,11/7
 
Quarter Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 5] Bt Raegan Albuquerque(MSD) [Seed - 4] 11/8,9/11,11/7,11/9,11/9
 
Quarter Shubham Ambre (ai)(AI) [Seed - 3] Bt Sanat Bokil(PNA) [Seed - 6] 11/7,7/11,11/8,11/6,4/11,11/6
 
Quarter Shaurya Pednekar (ai)(AI) [Seed - 10] Bt Sanish Ambekar(ai)(AI) [Seed - 2] 11/5,13/11,11/8,11/7
 
Semi-Final Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 5] Bt Siddhesh Pande(THN) [Seed - 1] 16/14,13/15,11/7,11/4,11/13,15/13
 
Semi-Final Shaurya Pednekar (ai)(AI) [Seed - 10] Bt Shubham Ambre (ai)(AI) [Seed - 3] 11/1,11/7,10/12,11/8,11/4
 
 
MatchDate - 16-Oct-2017
RoundName PlayerName Score
Final Ravindra Kotiyan(MSD) [Seed - 5] Bt Shaurya Pednekar (ai)(AI) [Seed - 10] 11/9,11/8,11/5,11/9
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day