MAHARASHTRA STATE TABLE TENNIS ASSOCIATION
48th Inter-districts and 79th State Table Tennis Championships,2017
SHIV CHHATRAPATI SPORTS COMPLEX, BALEWADI
11th to 16th October 2017
 
 
CADET GIRLS SINGLES [Press Report]
 
MatchDate - 14-Oct-2017
RoundName PlayerName Score
Round - 1 Eknoor Chadda(NDD) Bt Nupur Deshpande(SOL) 13/15,11/9,11/9,13/11
 
Round - 1 Keisha Jhaveri(MCD) Bt Siddhi Nimbalkar(STR) 11/6,11/6,11/3
 
Round - 1 Swardha Sawale(AMT) Bt Gauravi Mudkanna(SOL) 11/2,11/6,11/4
 
Round - 1 Khyati Gautami Pandey(THN) Bt Anushka Rawat(SOL) 11/8,11/0,11/6
 
Round - 1 Urvi Churi(MSD) Bt Palak Pawade(AMT) 11/5,11/6,11/5
 
Round - 1 Anushka Matkar(STR) Bt Riya Analdas(NDD) 11/4,11/7,12/10
 
Round - 1 Amira Jhaveri(MCD) Bt Naisha Rewaskar(PNA) 11/4,11/4,11/1
 
Round - 2 Pritha Vartikar(PNA) [Seed - 1] Bt Eknoor Chadda(NDD) 11/3,11/2,11/2
 
Round - 2 Mrunal Kurade(MCD) Bt Tisha Rewaskar(PNA) 15/13,11/4,11/4
 
Round - 2 Prutha Achrekar(PNA) [Seed - 16] Bt Swanandi Pankhedkar(DHL) 11/4,11/2,11/4
 
Round - 2 Jui Pendharkar(NGP) [Seed - 9] Bt Keisha Jhaveri(MCD) 10/12,6/11,11/8,11/4,11/4
 
Round - 2 Sakshi Pawar(PNA) Bt Aboli Kulkarni(SOL) 11/7,11/9,11/9
 
Round - 2 Ananya Chande(MSD) [Seed - 8] Bt Swardha Sawale(AMT) 11/6,11/2,11/6
 
Round - 2 Pearl Amalsadiwala(MSD) [Seed - 5] Bt Khyati Gautami Pandey(THN) 11/6,13/11,11/8
 
Round - 2 Urja Nile(DHL) Bt Tanaya Patne(NGP) 6/11,11/8,11/5,11/7
 
Round - 2 Kavya Shaha(KOL) Bt Garima Jalan(AKL) 11/8,11/2,11/3
 
Round - 2 Sana Dsouza(MSD) [Seed - 12] Bt Sayli Baxi(NSK) 11/8,11/1,11/3
 
Round - 2 Risha Mirchandani(MSD) Bt Devyani Kulkarni(PNA) [Seed - 13] 11/9,15/13,11/7
 
Round - 2 Riya Kothari(AKL) Bt Jaanhavi Phanse(PNA) 4/11,11/9,11/6,11/3
 
Round - 2 Taneesha Kotecha(NSK) [Seed - 4] Bt Aarushi Raut(MSD) 11/5,11/1,11/4
 
Round - 2 Radhika Sakpal(PNA) [Seed - 3] Bt Urvi Churi(MSD) 11/3,11/4,11/6
 
Round - 2 Narayani Mudholkar(KOL) Bt Anushka Girange(STR) 6/11,11/7,11/3,11/8
 
Round - 2 Sayali Majgaonkar(STR) Bt Jigisha Baviskar(DHL) 11/8,11/1,11/0
 
Round - 2 Hardee Patel(MSD) [Seed - 14] Bt Ira Vengurlekar(KOL) 11/2,11/1,11/0
 
Round - 2 Mukta Dalvi(MSD) [Seed - 11] Bt Priyanka Gupte(THN) 11/6,11/9,6/11,11/6
 
Round - 2 Gloria George(MCD) Bt Hiya Vishwanath(THN) 11/5,11/8,11/7
 
Round - 2 Sachi Dalvi(THN) [Seed - 6] Bt Anushka Matkar(STR) 11/3,11/2,11/5
 
Round - 2 Sayali Wani(NSK) [Seed - 7] Bt Amira Jhaveri(MCD) 13/11,13/11,12/10
 
Round - 2 Anandita Lunawat(PNA) Bt Veda Raje(NDD) 11/7,11/7,11/5
 
Round - 2 Jennifer Varghese(NGP) [Seed - 10] Bt Gargi Bakshi(AMT) 11/6,16/14,11/6
 
Round - 2 Shravani Loke(MSD) [Seed - 15] Bt Prisha Mudhale(KOL) 11/2,8/11,13/11,13/11
 
Round - 2 Saanvi Mhasalkar(THN) Bt Mrunmayi Salve(DHL) 11/9,11/5,4/11,11/9
 
Round - 2 Sushmita Jadhav(NDD) Bt Pranali Patil(KOL) 11/7,13/11,11/8
 
Round - 2 Arya Songadkar(THN) [Seed - 2] Bt Kavya Bhatt(RGD) 11/2,11/3,11/3
 
Round - 3 Pritha Vartikar(PNA) [Seed - 1] Bt Mrunal Kurade(MCD) 11/5,11/2,11/2
 
Round - 3 Prutha Achrekar(PNA) [Seed - 16] Bt Sukrati Sharma(THN) 11/5,11/9,11/9
 
Round - 3 Jui Pendharkar(NGP) [Seed - 9] Bt Sakshi Pawar(PNA) 11/4,11/6,8/11,11/6
 
Round - 3 Ananya Chande(MSD) [Seed - 8] Bt Kanak Arjunwadkar(PLG) 11/7,11/8,11/4
 
Round - 3 Pearl Amalsadiwala(MSD) [Seed - 5] Bt Urja Nile(DHL) 11/6,11/3,11/4
 
Round - 3 Sana Dsouza(MSD) [Seed - 12] Bt Kavya Shaha(KOL) 11/6,11/6,11/7
 
Round - 3 Risha Mirchandani(MSD) Bt Madhura Mahajan(THN) 10/12,11/7,12/10,6/11,11/8
 
Round - 3 Taneesha Kotecha(NSK) [Seed - 4] Bt Riya Kothari(AKL) 11/2,11/3,11/6
 
Round - 3 Radhika Sakpal(PNA) [Seed - 3] Bt Narayani Mudholkar(KOL) 11/6,11/4,6/11,11/1
 
Round - 3 Hardee Patel(MSD) [Seed - 14] Bt Sayali Majgaonkar(STR) 11/4,11/5,11/5
 
Round - 3 Mukta Dalvi(MSD) [Seed - 11] Bt Gloria George(MCD) 11/7,11/4,11/6
 
Round - 3 Sachi Dalvi(THN) [Seed - 6] Bt Gauri Keche(AMT) 11/3,11/3,11/1
 
Round - 3 Sayali Wani(NSK) [Seed - 7] Bt Ananya  Rai(MSD) 11/5,11/6,11/2
 
Round - 3 Jennifer Varghese(NGP) [Seed - 10] Bt Anandita Lunawat(PNA) 11/8,7/11,11/7,11/8
 
Round - 3 Shravani Loke(MSD) [Seed - 15] Bt Saanvi Mhasalkar(THN) 11/5,11/4,8/11,11/7
 
Round - 3 Arya Songadkar(THN) [Seed - 2] Bt Sushmita Jadhav(NDD) 11/4,11/4,11/5
 
 
MatchDate - 15-Oct-2017
RoundName PlayerName Score
Pre-Quarter Pritha Vartikar(PNA) [Seed - 1] Bt Prutha Achrekar(PNA) [Seed - 16] 11/4,11/9,12/10
 
Pre-Quarter Jui Pendharkar(NGP) [Seed - 9] Bt Ananya Chande(MSD) [Seed - 8] 11/8,4/11,7/11,11/9,12/10
 
Pre-Quarter Pearl Amalsadiwala(MSD) [Seed - 5] Bt Sana Dsouza(MSD) [Seed - 12] 11/5,11/7,11/9
 
Pre-Quarter Taneesha Kotecha(NSK) [Seed - 4] Bt Risha Mirchandani(MSD) 8/11,11/5,11/2,11/3
 
Pre-Quarter Radhika Sakpal(PNA) [Seed - 3] Bt Hardee Patel(MSD) [Seed - 14] 11/4,11/6,12/10
 
Pre-Quarter Sachi Dalvi(THN) [Seed - 6] Bt Mukta Dalvi(MSD) [Seed - 11] 11/8,4/11,9/11,11/9,11/9
 
Pre-Quarter Sayali Wani(NSK) [Seed - 7] Bt Jennifer Varghese(NGP) [Seed - 10] 11/7,11/6,9/11,11/8
 
Pre-Quarter Arya Songadkar(THN) [Seed - 2] Bt Shravani Loke(MSD) [Seed - 15] 11/3,11/6,11/7
 
Quarter Pritha Vartikar(PNA) [Seed - 1] Bt Jui Pendharkar(NGP) [Seed - 9] 11/8,11/9,11/6
 
Quarter Taneesha Kotecha(NSK) [Seed - 4] Bt Pearl Amalsadiwala(MSD) [Seed - 5] 11/9,13/11,11/6
 
Quarter Sachi Dalvi(THN) [Seed - 6] Bt Radhika Sakpal(PNA) [Seed - 3] 12/10,8/11,9/11,11/3,11/9
 
Quarter Arya Songadkar(THN) [Seed - 2] Bt Sayali Wani(NSK) [Seed - 7] 11/5,11/3,12/10
 
Semi-Final Pritha Vartikar(PNA) [Seed - 1] Bt Taneesha Kotecha(NSK) [Seed - 4] 7/11,11/6,12/10,11/4
 
Semi-Final Sachi Dalvi(THN) [Seed - 6] Bt Arya Songadkar(THN) [Seed - 2] 10/12,12/10,6/11,11/5,11/7
 
 
MatchDate - 16-Oct-2017
RoundName PlayerName Score
Final Pritha Vartikar(PNA) [Seed - 1] Bt Sachi Dalvi(THN) [Seed - 6] 11/9,5/11,10/12,11/2,12/10
 
 
Scores in BOLD indicates - upsets of the day